Úvod

Dobrý den vážení přátelé, kamarádi, řidiči a obchodní partneři,

Rád bych vám představil sebe a tím i firmu Marek Psotný – Mauriga.

Zabývám se činností v převážně autobusové mezinárodní dopravě již přes deset let. Rozhodl jsem se jít vlastní cestou a zúročit nabyté zkušenosti.

V roce 2015 jsem založil firmu Marek Psotný – Mauriga, která se zabývá několika odvětvími v silniční dopravě.

Jde převážně o tyto činosti:

Název Mauriga vznikl ze slova Auriga, což znamená v latině řidič. Také se slovo Auriga spojuje se souhvězdím Vozky, kde Vozka představuje athénského krále Erichthonia, syna boha Héfaista. Vychovávala ho bohyně Athéna. Byl po otci chromý, a proto vynalezl vůz, který byl táhnut koňmi. Jeho vynález byl užitečný celému lidstvu, a proto ho Zeus přemístil na oblohu jako Vozku, kde ho můžeme vidět dodnes.

Dle historie je tedy název Auriga plně spojen s tím, čemu se již věnuji a s tím, co chci dále šířit. Zdokonalovat další řidiče v naší profesi.

Písmeno M před slovem Auriga bylo přidáno, jednak protože všichni členové z mé rodiny začínají na M a také z technických důvodů, aby tento web mohl vzniknout a název byl unikátní.

Náš cíl je spokojenost klientů, kteří ocení náš profesionální, bezpečný a hlavně lidský přístup. Věřím, že I doprava lze dělat jinak.

Marek Psotný